Image Medicine v praxi

Moje skúsenosti s liečením pomocou Image Medicine

Zhong Yuan Qigong / Čung-jüan čchi-kungu sa venujem od roku 2001, keď som absolvovala aj svoj prvý kurz Image Medicine u majstra Xu Mingtanga. Odvtedy som niekoľkokrát navštívila Čínu, absolvovala množstvo ďalších seminárov a stala sa inštruktorkou a postupne aj liečiteľkou Čung-jüan čchi-kungu. Liečim od roku 2003. Počas majstrových pobytov na Slovensku som v rámci vlastného vzdelávania asistovala pri jeho liečbe klientov - otvárala som dvere, vybavovala telefonáty a tlmočila - a zároveň to bola pre mňa nezaplatiteľná stáž, keďže za majstrom chodia obvykle tie najzložitejšie prípady. Niektorých klientov som potom aj „zdedila" na doliečenie.

Image Medicine som postupne začala dopĺňať používaním bylinných zmesí Tradičnej čínskej medicíny, ktoré sa mi osvedčili či už v príprave klienta na liečbu, respektíve pri jeho doliečovaní. V prípade potreby využívam aj metódy Systemických a rodinných konštelácií.

 

Úspešnosť liečby

V každej praxi sa objavia úspešné aj menej úspešné prípady. Moja doterajšia skúsenosť je taká, že najlepšie výsledky sa dosahujú u klientov, ktorí sú pripravení na výsledku spolupracovať. Podstúpia liečbu v takej dĺžke a takým spôsobom, akým im to odporučím, sú ochotní dodržiavať rady, ktoré dostanú, cvičiť ak je to potrebné a majú tiež primeranú dávku trpezlivosti, keďže dlhodobé problémy nie je vždy možné odstrániť okamžite. V takýchto prípadoch prišlo k úplnému vyliečeniu aj v komplikovaných prípadoch, ktoré boli podľa klasickej západnej medicíny odsúdené na doživotné užívanie liekov, prípadne operačné zákroky. Najmenšie úspechy sú u ľudí ktorí čakajú, že „budú vyliečení" a ordinujú si liečbu „po svojom". Na vyliečenie je potrebná aj primeraná dávka pokory a pokiaľ je človek neustále presvedčený, že všetko vie najlepšie, ťažko mu niekto môže pomôcť, keďže o tú pomoc vlastne ani nestojí.

Medzi ochorenia ktorými som sa v rámci vlastnej praxe doteraz zaoberala patria - rôzne druhy alergií a kožných problémov, únava a vyčerpanosť, bolesti hlavy, bolesti chrbtice a kĺbov, cysty a myómy, neplodnosť, obličkové a žlčníkové kamene, rôzne tráviace problémy, Crohnova choroba, ulcerózna kolitída, cystická fibróza, problémy so štítnou žľazou, rakovina, poúrazové bolesti, detské ochorenia a problémy a rôzne nešpecifické, často krát chronické diagnózy, ktoré ľuďom znepríjemňujú život a klasická medicína na ne nepozná efektívne riešenie.

 

Sama som liečbu pomocou Image Medicine podstúpila ako klientka u Jegora Lobusova, ruského lekára, liečiteľa a inštruktora Čung-jüan čchi-kungu, keď som chcela urýchliť proces vlastného vyliečenia a cítila som, že potrebujem pomoc. Nakoľko som svoj problém veľmi dobre poznala, viem, že Jegorova diagnostika bola skutočne presná, ale konečné výsledky sa nedostavili okamžite, keďže to bola záležitosť vyžadujúca určitý čas. Uľavilo sa mi, snažila som sa dodržiavať rady, ktoré mi dal a ďalej som cvičila, až som sa v konečnom dôsledku k výsledku prepracovala.

 

V prípade záujmo o diagnostiku či liečbu mi napíšte. Pokračujte na text o konšteláciách.