Novinky

Úvod>Novinky > Novinky
5 rokov Jin-jang čchi-kungu pre ženy
10. 02. 2023

Jin-jang čchi-kung pre ženy sa rodil v rokoch 2016 a 2017, keď som hľadala pokračovanie svojej osobnej cesty sebarozvoja aj prípadné pokračovanie mojej lektorskej cesty. 

 

Vo februári 2023 uplynulo 5 rokov od vôbec prvého kurzu, ktorý sa uskutočnil dochádzkovým spôsobom počas januára a februára 2018 v Spirare v Bratislave. Postupne sme testovali jednotlivé cvičenia, neskôr sa vyraďovalo aj dopĺňalo, upratovalo a formalizovalo. Dnes je k dispozícii vysvetlenie úrovní, zoznam cvikov aj ich podrobný popis v 3 jazykoch - slovensky, anglicky a nemecky. Predovšetkým ale existuje skupina dám, absolventiek kurzov, základ / korene stromu.

 

Nadšený rozbeh a zdieľanie prvých dvoch rokov, počas ktorých prebehli kurzy na Slovensku a v Čechách a niekoľko intenzívnych cvičení prerušil covid a prežívali sme v menšej skupinke prevažne na online. Niekedy som už aj zabúdala, aké to vlastne bolo predtým a pochybovala, či vôbec bude niečo pokračovať. Tak sme si len plynuli ako voda niekde pod zemou, tak trochu neviditeľne.

 

V roku 2022 sa však tok opäť vynoril na povrchu a doplynul rovno do mora - v septembri v Chorvátsku. Naprosto spontánny nápad, pobyt zrealizovaný bez väčšieho zamýšľania sa a skvelý výsledok. Pokračovanie v októbri v Nemecku a veľké nadšenie zúčastnených dám.

 

Takže ideme ďalej a necháme sa prekvapiť - pokračujeme na Slovensku, v Nemecku, chystáme sa opäť k moru aj na mini retreat.

 

Ďakujem vám, všetkým dámam, že spolu zdieľame, tvoríme a budujeme niečo, čo sa slovami nedá opísať, ale cítime to, keď sme spolu a dokonca aj od seba. Bezpečný spoločný priestor, v ktorom sa občas dejú aj zázraky:)

 

Lenka

 

 

 

 


«späť