Akcie

Úvod>Akcie > Akcie

R E T R E A T, 16.06. - 10.06., Auma, Nemecko, Iné


Meditačný retreat pre všetkých čchi-kungistov organizovaný nemeckou Asociáciou ZYQ. 
 
Retreat je vhodný aj pre slovenské a české cvičenky a cvičencov. Prebiehať bude vo viacerých jazykoch, podľa potrieb skupiny, ktorá sa nazbiera.
 
Miesto: Landhotel "Zur Linde",  http://hotel-auma.de/, Gütterlitz 26,07955 Auma

Poplatok za retreat: 310 €.

Ubytovanie v hoteli:

Izba pre 3 osoby - 120,00 € na noc
Jednolôžková izba s prístelkou - 78,00 € za noc
Jednolôžková izba - 60,00 € za noc
Dvojlôžková izba - 90,00 € za noc

Stravovanie:
Raňajky sú zahrnuté v cene izby.
Obed, večera (veľmi chutná ponuka čerstvo uvarených jedál, aj vegetariánske varianty), nápoje a ovocný snack - 38 € na osobu a deň.

 

Je tiež možné nájsť si iné ubytovanie v regióne a stráviť deň na mieste retreatu; raňajky je možné objednať za 11,50 €.


Hotel, jeho nádvorie a záhrada sú veľmi pekné a priestranné, takže môžeme cvičiť vonku a ak niekto prenocuje niekde inde, nie je problém stráviť v „Linde" aj celý deň.

 

 

 

Prihlasovanie do konca mája alebo naplnenia kapacity na verband@zyq108.de 

(komunikovať môžete po anglicky, nemecky alebo rusky).

 

Hotel nemá veľkú kapacitu, takže ak sa chce niekto zúčastniť retreatu, mal by sa prihlásiť čo najskôr. To isté sa týka ostatných hotelov a apartmánov v okolí. Odporúčame ľuďom, aby sa o to čo najskôr postarali.

 

Podrobné info o retreate na nemeckej stránke

 

Téma retreatu 

 

Na tomto retreate sa zameriame na praktické využitie teórie 5 prvkov v 'každodennom živote, ako aj v našej duchovnej praxi. Preskúmame 5 prvkov z taoistickej aj budhistickej perspektívy:

 

- naučíme sa veselé pohybové čchi-kungové cviky pre každý z 5 prvkov, ktoré môžeme integrovať do našej každodennej praxe,
- prehĺbime naše chápanie 5 prvkov / Wu Xing z taoistickej perspektívy,
- budeme meditovať a cvičiť spontánne samoliečebné praktiky v priamom spojení s každým zo živlov - vonku (ak to bude možné),
- rozprávať sa o 5 prvkoch z budhistickej perspektívy a 5 typoch osvietenia spojených s oslobodenými prvkami.
- naučíme sa meditácie na pestovanie vyrovnanosti, milujúcej láskavosti, súcitu a sympatizujúcej radosti - aby sme rozpustili ľahostajnosť, odpor, lipnutie a závisť.

 

Niekedy si mýlime naše negatívne emócie / zablokované prvky s našou osobnosťou. A podobne posudzujeme aj ostatných. Čím dlhšie s takýmito blokádami a skreslenými názormi žijeme, tým väčší môže byť ich negatívny dopad. To, čo začalo ako jednoduchá záležitosť, sa môže rozvinúť do zložitých problémov, ktoré sa namáhame vyriešiť.

 

Pre taoistov emócie nie sú nič viac ako prechodná energia. Vo vadžrajánovom budhizme sú silné, takzvane negatívne, emócie prostriedkom na dosiahnutie osvietenia.

 

Premysleným používaním teórie a praxe 5 živlov sa môžeme naučiť ako premeniť naše zdanlivé slabosti na konkrétnu múdrosť, užitočnú pre nás aj ostatných. Môžeme dosiahnuť vyrovnanejší a zároveň prepojenejší stav bytia, no nemusíme sa zbavovať svojej jedinečnosti.

 

Buďme žiarivým lúčom svetla akejkoľvek farby alebo plnej dúhy na prospech všetkých bytostí!

 

 

Lenka Marečková Čečetková
Mobil: +421 903 272 008
« späť