Akcie

Úvod>Akcie > Akcie

Kurz Jin-jang čchi-kung pre ženy - pre začiatočníčky, 13.04. - 14.04., Praha - registrácia prebieha, ČR

 

Rozvrh: sobota 18 - 21 h, nedeľa 9 - 16 h.

Cena: 2 800 Kč (zľava pre opakujúce absolventky 30 percent)
 

Základná úroveň Jin-jang čchi-kung pre ženy je vhodná pre úplné začiatočníčky, ako aj cvičenky iných systémov čchi-kungu, tajči, jogy, ap., ktoré už majú isté cvičebné základy.

Cvičenie pozostáva z:

- pohybových cvikov, špeciálne zameraných na zdravie ženského organizmu a hormonálnu rovnováhu,
- jednoduchých meditačných cvičení, podporujúcich láskavosť a dobrý vzťah k sebe samým (a následne aj ostatným:)),
- spontánnych cvičení, ktoré dávajú každej žene možnosť jej jedinečného prejavu.

Na kurze si vysvetlíme základné teoretické pojmy pre lepšie pochopenie cvičenia - čo je to čchi, jin-jang, energetické body, dráhy a centrá. Budeme sa postupne učiť jednotlivé cviky tak, aby ste ich neskôr mohli praktizovať samé doma, respektíve na spoločných pravidelných cvičeniach.

Porozprávame sa o tom, čo je to ženský prístup k cvičeniu - ako rešpektovať svoje telo a psychiku, ktoré sú vystavené cyklickým zmenám počas jednotlivých mesiacov, aj počas celého života, keď sa v rôznych obdobiach (nástup menštruácie, (ne)pravidelný cyklus, tehotenstvo, menopauza a rôzne medzifázy) mení hormonálna situácia ženy.

Ku všetkým cvičeniam dostanete popis.

 

Jin-jang čchi-kung pre ženy je systém pozostávajúci z 3 úrovní.

 

Na prvej, základnej úrovni pracujeme so svojím telom. Postupne ho rozhýbeme a učíme sa čo je to čchi (životná energia), ako ju pocítiť a pracovať (hrať sa☺) s ňou tak, aby sme si uchovali alebo prinavrátili zdravie. S čchi pracujeme prevažne na úrovni podbrušia, v oblasti tzv. spodného tan tchiénu, za pomoci pohybu aj dychu.

Zároveň si tvoríme láskavý vzťah k sebe samým (prostredníctvom konkrétnej vedenej meditácie), nakoľko ten je predpokladom zdravého života.

 

Na druhej úrovni ideme hlbšie a skúmame svoje srdce a emócie. Pridávame pohybové cvičenia na otvorenie srdca a hrude, dychové a prepájacie meditačné cvičenia. Spoznávame vnútorné orgány prostredníctvom spontánneho tanca.

Učíme sa vypúšťať nepotrebnú záťaž a napokon rozpúšťať energetické (fyzické aj emocionálne) blokády a energiu z nich opätovne využiť pre svoje vlastné potreby. Je to starodávne taoistické liečivé cvičenie, z tzv systému vody, s naozaj uvoľňujúcim efektom.

 

Tretiu úroveň zatiaľ praktizujeme len na pobytových seminároch v prírode, ktorá nám pomáha správať sa uvoľnenejšie. Cieľom je plná spontánnosť, takže cvičiť môžeme ľubovoľné cvičenia z predchádzajúcich stupňov, tie, ktoré sú zaradené na tretiu úroveň, ale aj úplne iné, naprosto spontánne.

Využívame pohyb aj pokoj, vytvárame si vlastnú hudbu, tancujeme, smejeme sa aj plačeme, ideálne si aj samé pripravujeme stravu. Pobyt nemá striktne určený program a je vždy úplne jedinečný, podľa skupiny žien, ktorá sa zíde. Je to vlastne taký sofistikovaný ženský kruh, kde dáme voľný prietok liečivej ženskej energii. Získanú „výživu" si odnášame do života.

 


Lenka Marečková Čečetková
Mobil: +421 903 272 008
« späť