Články

Úvod>Články > Články
Jin-jang čchi-kung pre ženy 2, stredná úroveň - popis a zoznam cvikov

JIN-JANG ČCHI-KUNG PRE ŽENY - STREDNÁ ÚROVEŇ

 

Na druhej, strednej, úrovni vstupujeme hlbšie do nášho bytia a emocionálneho stavu. Pridávame pohybové cvičenia na otvorenie hrudníka, očistu srdca a pľúc a stíšenie mysle. Prečisťujeme a uvoľňujeme vnútorné orgány purifikačným cvičením v stoji a tancom. živlov. Posúvame dve meditačné praktiky zo základnej úrovne o krok vyššie, aby sme pracovali v oblasti stredného tan-tchienu / srdca.


Stredný tan-tchien je pre mnohé ženy slabinou. Ženy (vo všeobecnosti) sú emocionálnejšie bytosti, a preto sú náchylnejšie na blokády zo silných a / alebo nevyriešených emocionálnych stavov. Takéto blokády následne ovplyvňujú tok qi / krvi a naše zdravie, ale aj jasnosť našej mysle. Aj keď cvičíme, niektoré z nich môžu pretrvávať dlho. 


V meditačnom cvičení Vnútorná ekológia sa učíme vypustiť zbytočnú záťaž a rozpustiť energetické blokády, ktoré nás mohli roky negatívne ovplyvňovať. Oslobodenú čchi používame na zvýšenie našej energetickej úrovne namiesto toho, aby sme ju len uvoľňovali do vonkajšieho sveta. Takto môžeme na vlastnej koži zažiť, že neexistuje dobrá alebo zlá čchi a že energetická blokáda je v skutočnosti skrytý potenciál. Nakoniec spojíme naše srdce a maternicu, aby sme zvýšili kreativitu a radostné úsilie.

 

Stredná úroveň podporuje emocionálnu pohodu a hlbšie ocenenie nášho života taký aký je v porovnaní s tým, aký si predstavujeme, že by mal byť. Učíme sa uvoľniť do neutrálnejšieho stavu bytia.

 

Formálne pohybové cvičenia

 

(fyzické rozcvičenie a zvedomenie tela / orgánov za pomoci určenej formy, otvorenie dráh a hrude, očistenie tela a mysle)

 

Otváranie hrude a srdca

Hrudné diagonály

Rozhrnutie / odsunutie oblakov od slnka - živel Ohňa

Rozptýlenie hmly - živel Kovu

Žeriav na karpálne tunely

Pokojné rozpustenie sedimentu 

  

Spontánne pohybové cvičenia

 

(energetické rozcvičenie a uvoľnenie orgánov za pomoci voľnej formy, vypustenie dlhodobo uskladnenej čchi, relaxácia mysle)

 

Tanec 5 živlov

Tanec kvetu - otváranie, zatváranie

 

Meditačné cvičenia

 

(hlbšie uvoľnenie dráh, tela a srdca-mysle, výraznejšie doplnenie čchi, jej kultivácia a využitie pre zdravie tela a emocionálnu pohodu)  

 

Rozšírenie vnútorného priestoru - dýchanie do drieku a kultivácia čchi (točenie, zväčšovanie-zmenšovanie) v strednom tan-tchiene - pokračovanie z 1. úrovne dýchanie do spodného tan-tchienu

Malý nebeský okruh - obojsmerný so zameraním na body dôležité pre ženské zdravie. Pokračovanie zo základnej úrovne - body v oblasti solar plexu a stredného tan tchiénu

Bao Mai - spájanie srdca a maternice

Vnútorná ekológia - rozpúšťanie energetických blokád vnútornou implóziou /  fyzická a emocionálna úroveň

 


«späť