Články

Úvod>Články > Články
Príprava na retreat s Majstrom

Milí priatelia,

túto správu som plánovala napísať už dávnejšie, idea vznikla počas môjho pobytu v Šaoline. Neskoršie zážitky z tohto pobytu ju trochu odsunuli do úzadia. To však nijako neznižuje jej dôležitosť.  

Potrebovala som len trochu stráviť svoje vlastné výsledky. Áno, aj dobré výsledky treba tráviť:) Zvlášť také, ktoré nám úplne menia pohľad na život a ktoré nás stoja nemálo energie. Po výstupe na vrchol prichádza únava aj potreba samoty.

Už som si však oddýchla, pozrela sa okolo a cítim, že túto správu je potrebné napísať.

Retreat je intenzívna akcia, na ktorej sa cvičí 8 hodín denne. Pokiaľ človek necvičí pravidelne, prvých pár dní mu môže dať celkom zabrať, kým nazbiera potrebnú úroveň čchi. Preto sú na retreatoch prvé dni niekedy také náročné.

Zíde sa veľká skupina ľudí, rozlične naladených, rozlične pripravených. Majster musí z "masy" urobiť "skupinu", ktorá je na istej podobnej energetickej a informačnej úrovni, aby retreat niekam viedol. 

Čím lepšie sme ako jednotlivci pripravení, tým rýchlejšie sa dostaneme hlbšie a spoločnými silami sa môžeme posunúť a dopracovať k dobrým výsledkom.

Je škoda, keď musíme veľa času tráviť "rozcvičovaním" lebo retreat by mal byť vyvrcholením nášho cvičenia, nie rozcvičkou... Prítomnosť Majstra je vzácna, je dobré ju využiť naplno.

To, v akom stave na akciu prídeme, je aj prejavom nášho vzťahu k nám samým, k Majstrovi a všetkým ostatným...

Prejavme si tú úctu a lásku, že sa budeme o seba starať. Úprimne, toto za nás nikto neurobí:) každý to robí za (a pre) seba sám.

Pozývam vás teda všetkých, aby ste sa pripojili na pred-retreatovú rozcvičku. Bude prebiehať, okrem iného, formou domácej prípravy.

Každý deň môžeme urobiť niečo pre seba, čo nám pomáha udržiavať dobrú úroveň čchi a správne naladenú myseľ. Prípravné cvičenie, prechádzka v parku, pôstny deň, dýchanie telom pred spaním... 

Prebiehajú pravidelné cvičenia, ktorých sa môžete každý týždeň zúčastňovať. A pripravili sme aj ďalší maratón, 18. októbra v Bratislave. Podrobnosti na webe.

Pridajte sa a môžeme sa spoločne postupne naladiť a pripraviť tak, aby bol pre nás retreat naozaj "akciou roka" - pre všetkých spoločne aj každého jednotlivo, podľa toho čo v tej chvíli sám najviac potrebuje.

Šaolin tento rok bol plný skvelých výsledkov, práve aj preto, že sa zišla skupina "pripravených" cvičencov. A navzájom sme si pomohli k výrazným posunom na svojich osobných cestách. 

Sú obdobia, keď sa cvičí dobre a výsledky prichádzajú akoby samé od seba. Toto obdobie medzi ne patrí. 

Nezmeškajte svoju príležitosť!!! Neviete, kedy príde ďalšia...vlna.

S úctou a láskou,

Lenka 

 


«späť