Články

Úvod>Články > Články
Konferencia Image Medicine a TČM, 4. stupeň a kurz Image Medicine v Rige

V dňoch 17. až 22. októbra prebehli v Rige, Lotyšsku, tri akcie s Majstrom Xu Mingtangom.

 

Všetky sa niesli vo veľmi príjemnej atmosfére a cvičenci zo Slovenska a Čiech boli slušne zastúpení - celkovo som nás tam napočítala 16 (verím, že správne). V Rige sa nám páčilo a cítili sme sa tam fajn.

 

Najprv sa konal kurz 4. stupňa, ktorý svojou intenzitou prekvapil aj ostrieľanejších cvičencov. Viacerí sme sa zhodli, že niečo také sme už dlhšie nezažili.

 

Dva dni sme sa pripravovali pomocou vizualizácie a budovania stredného kanálu, taktiež sme precvičovali malý nebeský okruh so sústredením sa na konkrétne body, ktoré bývajú často zablokované.

 

Cieľom bolo ich uvoľniť, aby čchi lepšie prúdila a náš prežitok 4. stupňa bol intenzívnejší. A súdiac (nielen) podľa seba, sa to aj podarilo. Keď prišlo na tretí deň k cvičeniu za pomoci mantier 4. stupňa, bolo to skutočne silné a naozaj prínosné.

 

Ďalšie dva dni prebiehala konferencia Image Medicine a TČM. Prvý deň sa jej zúčastnilo 470 ľudí, druhý deň o niečo menej. Program začínal o 10 doobeda a trval až do večera, do 21 hodiny.

 

Majster mal prednášku o tom ako dosiahnuť dlhovekosť pomocou Image Medicine. Je to jedna z tém, výskumu ktorých sa venuje pekinský výskumný inštitút Kundawell. Počas celého prvého dňa sa striedali prednášky na rôzne témy z oblasti liečenia metódami Image Medicine a Tradičnej čínskej medicíny, taktiež sa hovorilo o možnostiach integrácie východných a západných medicín.

 

Druhý deň boli prednášky doplnené aj workshopmi, na ktorých sa prezentovali praktické skúsenosti terapeutov. Dozvedeli sme sa tiež zaujímavé informácie o pôsobení mobilných telefónov na energetické pole človeka, liečení zvierat, liečení pomocou vibrácií, ap.

 

Cieľom konferencie bolo prispieť k určeniu jednotných medzinárodných štandardov TČM vo vzdelávaní, praktikovaní a výskume; posilniť vzťahy medzi národnými TČM organizáciami v Európe a vo svete; zintenzívniť spoluprácu so Svetovou zdravotníckou organizáciou a posilniť národnú spoluprácu s univerzitami, zdravotníckymi inštitúciami, pacientskými asociáciami, inštitúciami podporujúcimi zdravie a inými organizáciami Akupunktúry a Tradičnej čínskej medicíny.

 

Toto úsilie bude pokračovať a konferencia sa bude organizovať pravidelne. Veríme, že to nebude dlho trvať a doputuje aj k nám:)

 

Poslednou akciou bol kurz Image Medicine, ktorý bol ku koncu veľmi veselý. V nadšení Majster zabudol na večernú prestávku, následkom čoho sme poobedňajšiu prednášku ťahali od 14 takmer do 21, len s malou prestávkou. Prišli sme o večeru, zato sme sa naučili liečenie niekoľkých diagnóz.

 

Pokojne by sme pokračovali aj ďalej, myslím, že aj celý ďalší deň. Medzi ďalšie diagnózy, ktoré vie Image Medicine úspešne vyliečiť sa zaradili napríklad: potravinové alergie, hrčky (nezhubné) na prsníkoch, artritída - najmä pokiaľ je lokalizovaná na niekoľkých miestach tela.

 

Niekoľko myšlienok z Rigy:


• Každý deň treba cvičiť aspoň trochu a aspoň raz za rok si nájsť čas a vycestovať niekam na retreat, kde môžeme cvičiť intenzívne a nerušene.

 

• Nerozmýšľajte príliš nad tým, čo budete robiť (pri liečení, ale myslím, že to platí aj pri inom). Nemusíte dopredu vedieť, ako to budete robiť, proste verte obrazu, ktorý vidíte a nechajte sa viesť. Keď sa uvoľníte, automaticky budete robiť to čo je potrebné.


• Nesnažte sa byť ako Boh, stačí ak budete dnes o trochu lepší ako včera.


• Pozývam vás všetkých, aby ste spolu so mnou veľmi dlho žili - veď viete, ostať tu sám je nuda...

 

Súhlasím. Nech nás je čo najviac zdravých, šťastných, múdrych a dlhovekých! Teším sa na ďalšie akcie a na naše spoločné stretnutia.

 


«späť